مراقبت پس از زایمان طبیعی

  1.  پس از زایمان حداقل 6 هفته طول میکشد تا بدن  شما به حالت اولیه برگردد . معمولا خونریزی تا 40 روز طول میکشد البته در بعضی ها کوتاه تر و در برخی بیشتر طول می کشد . شما باید تا 4-6 هفته پس از زایمان  پزشک خود را جهت کنترل و مراقبت ملاقات نمایید .
  2. محل بخیه ها را تمیز و خشک نگه دارید . بیرون امدن مقداری مایع صورتی رنگ از محل برش طبیعی است . روزانه استحمام کنید و هر زمان که بخواهید می توانید دوش بگیرید . حتی روزی 2-3 بار می توانید از حمام آب گرم استفاده کنید تا ناراحتی حاصل از بخیه ها و درد پهلو و بواسیر تسکین یابد . برای شستشو از کف صابون و شامپو می توان استفاده کرد. از لیف تا 20 روز استفاده نشود . پس از استحمام می توانید از سشوار با حرارت ملایم جهت خشک کردن بخیه ها استفاده کنید .
  3. پیاده روی ورزشی مناسب برای شماست . حداقل 4-10 دقیقه پیاده روی داشته باشید ، پیاده روی کمک خواهد کرد بدنتان به حالت عادی برگردد.
  4. افزایش میزان میوه ها و سبزیجات و غلات باعث می شود دفع مدفوع آسان تر باشد . افزایش مصرف مایعات نیز داشته باشید .
  5. اگر یبوست داشتید به پزشک خود اطلاع دهید . البته روغن زیتون ، الو خشک و انجیر خشک خیس کرده برای رفع یبوست موثر است .
  6. ده روز پس از زایمان به پزشک خود مراجعه نمایید .
  7. در صورت امکان جهت دفع ادرار و مدفوع از توالت فرنگی استفاده کنید .
  8. در صورت حالات غیر عادی در سینه مثل سفتی سینه ، قرمزی و تب به پزشک معالج خود مراجعه نمایید .

درباره دکتر شادیان

دکتر مهناز شادیان در سال 1383 از دانشگاه مشهد با رتبه اول فارغ التحصیل گردید و پس از ان موفق به اخذ بورد تخصصی زنان همان دانشگاه شد . دکتر شادیان هم اکنون در شهر مشهد به عنوان جراح و متخصص زنان و زایمان در چندین بیمارستان دولتی ، خصوصی و خیریه مشغول فعالیت های درمانی می باشند.

خدمات مطب

لابیاپلاستی،هودکتومی،تنگ کردن واژن ،رفع موهای زاید با پیشرفته ترین دستگاه ها،روشن سازی واژن ،جوانسازی واژن ،حجم دهی واژن ،رفع اسکار و استریا و کربوکسی تراپی ،مزوتراپی، کرایوتراپی، IUD گذاری، پاپ اسمیر